Ön Talep Toplama İlanı

Sevgili Gölhisar ve Altınyayla İlçelerinde ikamet eden süt üreticileri;

Birliğimize üye gerçek kişiler ile birliğimize üye kooperatiflerin üyelerine özel mevcut hayvan sayısını arttırmak üzere İTHAL SİMENTAL (Ort: 2200-2400 Avro)  ve İTHAL HOLSTEİN (Ort:2000-2200 Avro) veya YERLİ HOLSTEİN (Ort: 4500-6000 TL)  gebe düve temin edilecektir. ZİRAAT BANKASI ile BİRLİĞİMİZ arasında imzalanan protokole istinaden proje uygulanacaktır.

Projenin özetle uygulama esasları:

1)Mutlaka hayvancılık yapmanız ve süt üretiminde bulunmanız gerekmektedir. (Yeni hayvancılığa başlayacak olanlar projeden faydalanamazlar.)

2)Kullanılan kredinin süresi sonuna kadar mutlaka süt üretimine devam etmeniz gerekmektedir. ( 5 veya 7 yıl )

3)Almış olduğunuz hayvanlar satılamaz.

4)Kredi sonuna kadar TARSİM kapsamında hayat sigortası yaptırılması zorunludur.

5)7000 TL için aylık taksit tutarı yaklaşık 140 TLdir. Ödemeler 1 Veya 2 Yıl geri ödemesiz. 5 yıl faiz indirimli olarak ödeme planı oluşturulacaktır.  (Fiyat bilgilendirme amaçlıdır. Ön talep başvuruları bittikten sonra netlik kazanacaktır.) Hedeflenen aylık ödeme miktarı hayvan başına 150 TL dir.

6)Kullanılan kredinin geri ödemesi adınıza gelecek SÜT, ANAÇ SIĞIR, BUZAĞI destekleme hak edişlerinizden ve aylık almış olduğunuz SÜT BEDELLERİNDEN tahsil edilecektir.

7)Hayvan fiyatlarına Sigorta, nakliye, ithal hayvanlarda karantina masrafları eklenecektir.

8)Süt verdiğiniz kurumun projeye onay vermesi ve sözleşme imzalaması gerekmektedir. Gerekli şartları sağlayan tüm süt toplayıcılarına süt veren üreticiler projeden faydalanabilirler.

9)Diğer projelerdeki gibi birbirine kefillik, ipotek vb. şartlar istenmeyecektir.

            Hayvan fiyatlarının, İTHAL hayvanlar için izin alınabilecek asgari sayının ve kredi geri ödeme planlarının hazırlanabilmesi  için 15.09.2014 tarihine kadar sizlerden ÖN TALEP bilgileri toplanacaktır.

            Proje kapsamında gebe düve almak isteyen üreticiler almak istedikleri hayvanların ırk ve sayısını birliğimiz 411 29 30 veya 554 756 6 756 no.lu telefonunu arayarak iletebilirler.

            Ön talepler alındıktan sonra bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. Tek tek kişiye özel bilgi verilmesi çok zaman alacağından kişisel bilgilendirme yapılmayacaktır. Bu konuda göstermiş olduğunuz anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Yönetim Kurulu Adına

Vet. Hekim Kahraman ARLI

Yönetim Kurulu Başkanı